ZLATO POLJE Гриз за бебиња 250gr

ZLATO POLJE Гриз за бебиња 250gr

ZLATO POLJE Гриз за бебиња 250gr

ZLATO POLJE Гриз за бебиња 250gr

28 ден

Има

28 ден

ЗЛАТО ПОЉЕ Griz za bebinja 250 gr

Достапност: Има SKU: 022111

Опис

ZLATO POLJE Гриз за бебиња 250gr

 

 

ZLATO POLJE  пченичен гриз за бебиња.

 

Состав: 100% пченичен гриз, тип 400.

 

 

Начин на подготовка:  Во 200 ml зовриено млеко дојдајте приближно 20 gr ( 2 рамни лажици) пченичен гриз, и гответе уште 3-4 минути. Така подготвениот гриз, може да го засладите по желба, дадатете чоколадо во прав, парчиња овошје , мелени лешници …

 

 

Нутритивни вредности во 100 gr :

  • Енергија 1464 кЈ
  • Масти 1,0gr ( заситени масни киселини 0,27 gr)
  • Јаглехидрати 72,6 gr ( од кои шеќери 2,4 gr)
  • Диететски влакна 2,6 gr
  • Протеини 10,1gr
  • Сол  0  gr

 

 

Нето: 250gr

 

 

Земја на потекло: Словенија

 

 

Баркод: 3838700540734

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: