ZLATEN DAB Пиво стакло 0.5l

ZLATEN DAB Пиво стакло 0.5l

ZLATEN DAB Пиво стакло 0.5l


40 ден45 ден

Има


40 ден45 ден

SKU: 015749
  • Повратна амбалажа
  • Неповратна амбалажа
Поништи

Опис

ZLATEN DAB Пиво стакло 0.5l

Опис: ZLATEN DAB пиво во стаклена амбалажа.

Состав: Вода, слад (од јачмен), несладувани житарки, хмељ, јаглерод диоксид.

Алкохол: min 4.5% вол.

Екстракт 11%.

Енергетска вредност во 100ml: 116kJ/ 39Kcal.

Нето: 0.5l

Употребливо до: Oзначено на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија.

Амбалажа

Повратна амбалажа, Неповратна амбалажа

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: