ZLATEN DAB Пиво лименка 0.5l

ZLATEN DAB Пиво лименка 0.5l

ZLATEN DAB Пиво лименка 0.5l

ZLATEN DAB Пиво лименка 0.5l

45 ден

Има

45 ден

Достапност: Има SKU: 039247

Опис

ZLATEN DAB Пиво лименка 0.5l

Опис: ZLATEN DAB пиво во лименка.

Состав: Вода, слад (од јачмен), несладувани житарки, хмељ, јаглерод диоксид.

Алкохол: min 4.5% вол.

Екстракт 11%.

Енергетска вредност во 100ml: 116kJ/ 39Kcal.

Нето: 0.5l

Употребливо до: Oзначено на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: