ZLATEN DAB CLASIC Пиво стакло 0.5l

ZLATEN DAB CLASIC Пиво стакло 0.5l

ZLATEN DAB CLASIC Пиво стакло 0.5l

ZLATEN DAB CLASIC Пиво стакло 0.5l


40 ден45 ден

Out of stock


40 ден45 ден

SKU: 072183
  • Повратна амбалажа
  • Неповратна амбалажа
Поништи

Опис

ZLATEN DAB CLASIC Пиво стакло 0.5l

Опис: ZLATEN DAB пиво во стаклена амбалажа.

Состав: Вода, слад (од јачмен), несладувани житарки, хмељ, јаглерод диоксид.

Алкохол: min 4.5% вол.

Екстракт 11%.

Енергетска вредност во 100ml: 116kJ/ 39Kcal.

Нето: 0.5l

Употребливо до: Oзначено на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија.

Амбалажа

Повратна амбалажа, Неповратна амбалажа

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: