ZLATEA Таан алва класик 420gr

ZLATEA Таан алва класик 420gr

ZLATEA Таан алва класик 420gr

82 ден

Има

82 ден

Достапност: Има SKU: 032890

Опис

ZLATEA Таан алва класик 420gr

Опис: ZLATEA Таан алва со какао

Таанот се добива со печење и мелење на печениот сусам, а може совршено да се комбинира со мед и ореви.

Главно се состои од незаситени масти кои се особено корисни за целиот организам. Богат е со железо, па се препорачува за лица кои страдаат од слабокрвност.

Изобилува со минерали како калиум, магнезиум, фосфор, бакар и содржи големи количини витамин Е, како и дел од групата Б витамини.

Состав: Oзначено на пакувањето.

Нето: 420gr

Употребливо до: Oзначено на пакувањето.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: