ZITO LUKS Леб нутри 6 семиња 470gr

ZITO LUKS Леб нутри 6 семиња 470gr

ZITO LUKS Леб нутри 6 семиња 470gr

ZITO LUKS Леб нутри 6 семиња 470gr

43 ден

Out of stock

43 ден

ZITO LUKS Леб нутри 6 семиња 470gr

Достапност: Нема на залиха SKU: 044769

Опис

ZITO LUKS Леб нутри 6 семиња 470gr

Опис: Нутри интегралниот леб со 6 семиња изобилува со растителни влакна и железо , што го прави совршен дел од здравата, избалансирана исхрана и е идеален сојузник во одржувањето на нормална телесна тежина.

Високата нутритивна вредност се должи и на 6-те семиња: сончогледовото  семе, семе од тиква, ленено семе, сусамот, просото и афионот. Тој е извор на: витамини и минерали (E, B1, B3, B6,  фолна киселина, K, Mg, Zn) и на протеини. Уживајте во вкусот и виталноста!

Нето: 470gr

Состав: Интегрално пченично брашно (30%), пченично брашно (24%), вода, семе од сончоглед (7%), квасец, ленено семе (3%), пченичен глутен, кикирики (2%), растителна маст (палмина маст), семе од сусам (2%), семки од тиква (1%), просо (1%), шеќер, сол, малтозен јачмен во прав, црн сусам (1%), емулгатори (моно- и диглицериди на масни киселини, моно- и диацетил естри на винска киселина со моно- и диглицериди на масни киселини),  регулатор на киселост: натриум диацетат, антиоксидант: аскорбинска киселина

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија.

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: