ZDRAVJE RADOVO Кашкавал мешан 1kg

ZDRAVJE RADOVO Кашкавал мешан 1kg

ZDRAVJE RADOVO Кумановски мешан кашкавал 1kg

ZDRAVJE RADOVO Кашкавал мешан 1kg


147 ден160 ден

Има


147 ден160 ден

ZDRAVJE RADOVO Кашкавал мешан 1kg

SKU: 000156
 • 325гр
 • 350гр
 • 355гр
 • 360гр
 • 365гр
 • 370гр
 • 375гр
 • 380гр
 • 385гр
 • 390гр
 • 395гр
 • 400гр
 • 405гр
 • 410гр
 • 415гр
 • 420гр
 • 430гр
 • 435гр
 • 440гр
 • 445гр
Поништи

Опис

ZDRAVJE RADOVO Кашкавал мешан 1kg

Опис:  Мешан кашкавал.

Состав: пастеризирано кравјо млеко (мин.80%) и пастеризирано овчо млеко (макс.20%), сирило, култура, калциум хлорид, сол 2%, масти во сува материја мин 45% и мин 54% вода во безмасна сува материја.

Алерген инфо: содржи млеко и лактоза.

Нето: 1kg

Просечна нутритивна вредност за 100г. производ: Енергетска вредност 1455КЈ, 350Ккал, масти 26г од кои заситени 16,1g, јагленохидрати 1g од кои шеќери 1g, протеини 28g, сол 2g.

Да се чува на температура од +2*С до +8*С.

Употребливо до: 1 година од датумот означен на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија.

Тежина на парче

325гр, 350гр, 355гр, 360гр, 365гр, 370гр, 375гр, 380гр, 385гр, 390гр, 395гр, 400гр, 405гр, 410гр, 415гр, 420гр, 430гр, 435гр, 440гр, 445гр

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: