ZDRAVJE RADOVO Кашкавал кравји 1kg

ZDRAVJE RADOVO Кашкавал кравји 1kg

ZDRAVJE RADOVO Кашкавал кравји 1kg

ZDRAVJE RADOVO Кашкавал кравји 1kg


Има


ZDRAVJE RADOVO Кашкавал кравји 1kg

SKU: 000157

Овој артикал го нема на залиха и е недостапен.

Опис

ZDRAVJE RADOVO Кашкавал кравји 1kg

Опис: Кравји кашкавал.

Состав: пастеризирано кравјо млеко, сирило, култура, калциум хлорид, сол 2%, масти во сува материја мин 45%.

Алерген инфо: содржи млеко и лактоза.

Нето: 1kg

Просечна нутритивна вредност во 100g производ: енергетска вредност 1398КЈ, 336Ккал, масти 25g од кои заситени 15,5g, јагленохидрати 1,8g од кои шеќери 1,8g протеини 26g, сол 2g.

Употребливо до: 1 година од датумот означен на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија.

 

Тежина на парче

325гр, 350гр, 355гр, 365гр, 380гр, 385гр, 390гр, 395гр, 400гр, 405гр, 420гр, 435гр, 440гр, 445гр, 450гр, 470гр, 475гр, 490гр, 505гр, 515гр

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: