ZBREGOV Млеко 2.8% 1l

ZBREGOV Млеко 2.8% 1l

ZBREGOV Млеко 2.8% 1l

57 ден

Има

57 ден

ZBREGOV Млеко 2.8% 1l

Достапност: Има SKU: 015894

Опис

ZBREGOV Млеко 2.8% 1l

Опис: Пастеризирано долготрајно млеко со 2.8% масленост. Краткотрајно стерилизирано и хомогенизирано млеко со 2.8% млечна маст. Не е потребно да се вари. Ако го варите за приготвуванје јадење, мешајте го при варење. Да се чува на собна температура. Отворено да се чува во ладилник до +8*С, 2 до 3 дена.
Состав:
Нето: 1l
Употребливо до: Означено на пакувањето.
Земја на потекло: Хрватска

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: