YOUNG DERM Заштитна крем 50ml

YOUNG DERM Заштитна крем 50ml

YOUNG DERM Заштитна крема 50ml

YOUNG DERM Заштитна крем 50ml

128 ден

Има

128 ден

Достапност: Има SKU: 150050

Опис

YOUNG DERM Заштитна крема 50ml

 

Кремот YOUNG DERM за интензивна нега на масна и на проблематична кожа содржи природни, екосертифицирани екстракти од манго и од камилица, како и витамин В3. Оваа комбинација овозможува долготрајна нега и длабински третман на кожата, со можност за редуцирање на појавата на акни.

Екстрактот од камилица и бисабололот (активна компонента од маслото од камилица) имаат антиинфламаторно дејство врз кожата, т.е. го смируваат црвенилото и спречуваат појава на понатамошна иритација.
Витаминот В3 (ниацинамид) ја намалува можноста за создавање нови акни, а, воедно, ја подобрува хидратацијата и тонизацијата на кожата.
Екстрактот од манго дејствува астрингентно – ги стеснува порите на кожата и помага во смирување на акничните лезии. Исто така, има и антиоксидативно дејство – ги неутрализира штетните слободни радикали во кожата. Дејствува на подобрување на микроциркулацијата на кожата, со што ја подобрува размената на хранливите материи во клетките на кожата и таа станува мазна, нежна и еластична.
Идеалната комбинација на активните компоненти нуди долготрајна нега на кожата, а, воедно, ја регулира секрецијата на лојните жлезди, со што се намалува можноста за создавање акни и митесери.

 

Начин на употреба: Кремот се нанесува на целото лице, наутро и навечер, по темелно чистење на кожата со лосионот YOUNG DERM.

 

Состав: Вода, глицерил стеарат,октилдодеканол,ниацинамид,парафинум ликвид,цетерил алкохол,цетеарет-20, диметикон,цетеарет-12, цетил палмитат, карбомер, изопропил алкохол,бисаболол, глицерин, mangifera indica екстракт, алуминиум хлорохидрат, алантоин, chamomilla recutita екстракт, парфем, млечна киселина, феноксиетанол, етилхексил глицерин, натриум бензоат, калиум сорбат, натриум хидроксид,2-бромо-2-нитропропан-1,3-диол.

 

 

Нето: 50ml

 

 

Земја на потекло: Македонија

 

Баркод: 5310001137373

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: