YOUNG DERM Пудра камилица бр.6 50ml

YOUNG DERM Пудра камилица бр.6 50ml

YOUNG DERM Пудра камилица бр.6 50ml

YOUNG DERM Пудра камилица бр.6 50ml

109 ден

Out of stock

109 ден

Достапност: Нема на залиха SKU: 150053

Опис

YOUNG DERM Пудра камилица бр.6 50ml

Опис: Подлога за шминка за комбинирана и мрсна кожа.
Дејствуваат заштитно и естетски ги покриваат проблематичните места на кожата.
Ја заштитуваат кожата од климатските промени и не дозволуваат да дојде до прекумерно губење на влагата на кожата, со што таа го задржува природниот и негуван изглед во текот на целиот ден.
Збогатени се со екосертифициран екстракт од камилица и со бисаболол (активна компонента од маслото од камилица), кои имаат антиинфламатарно дејство врз кожата, т.е. го смируваат црвенилото и спречуваат појава на понатамошна иритација.
Содржат природен УВ-филтер, кој ќе ја заштити Вашата кожа од несаканото дејство на сончевите зраци – од создавањето штетни слободни радикали во кожата, кои предизвикуваат предвремено нејзино стареење.
Содржи глина, која има високо апсорбирачко дејство – го впива вишокот маснотија од кожата и ги суши акните.
Состав: Означено на пакувањето.
Нето: 50ml
Употребливо до: Означено на пакувањето.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: