YOUNG DERM Пудра камилица бр.5 50ml

YOUNG DERM Пудра камилица бр.5 50ml

Young Derm make up

YOUNG DERM Пудра камилица бр.5 50ml

109 ден

Има

109 ден

Достапност: Има SKU: 150052

Опис

YOUNG DERM Пудра камилица бр.5 50ml

 

Подлога за шминка за комбинирана и мрсна кожа.
Дејствува заштитно и естетски ги покрива проблематичните места на кожата.
Ја заштитувa кожата од климатските промени и не дозволува да дојде до прекумерно губење на влагата на кожата, со што таа го задржува природниот и негуван изглед во текот на целиот ден.
Збогатенa  со екосертифициран екстракт од камилица и со бисаболол (активна компонента од маслото од камилица), кои имаат антиинфламатарно дејство врз кожата, т.е. го смирува црвенилото и спречува појава на понатамошна иритација.
Содржi природен УВ-филтер, кој ќе ја заштити Вашата кожа од несаканото дејство на сончевите зраци – од создавањето штетни слободни радикали во кожата, кои предизвикуваат предвремено нејзино стареење.
Содржи глина, која има високо апсорбирачко дејство – го впива вишокот маснотија од кожата и ги суши акните.

 

Состав:

Вода, титан диоксид, децилолеат, пропилен гликол, цетерил алкохол, натриум лаурил сулфат,цетил алкохол, сорбитан сесквиолеат, ланолин, бентонит, феноксиетанол, PVP, парфем, бисаболол, chamomilla recutita екстракт, етилхексил глицерин, 2-бромо-2-нитропропан-1,3- диол-токоферол, лецитин, аскорбил палмитат, глицерил стеарат, глицерил олеат, лимонска киселина, глицерин, CI77491, CI77492, CI77499.

 

Нето: 50ml

 

Земја на потекло: Македонија

 

Баркод: 5310001218027

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: