YOUNG DERM Aloe лосион 150ml

YOUNG DERM Aloe лосион 150ml

YOUNG DERM Aloe лосион 150ml

128 ден

Out of stock

128 ден

Достапност: Нема на залиха SKU: 150051

Опис

YOUNG DERM Aloe лосион 150ml

Лосионот Young Derm е наменет за темелно чистење и за одржување на младешката и на проблематичната кожа во текот на целиот ден. Длабински ги отстранува нечистотиите од порите на лицето, кои се едни од причинителите на создавањето акни.

Комбинацијата на површинско активни материи овозможува благо чистење на кожата, по што кожата е подготвена за понатамошен третман со производите од колекцијата Young Derm.
Збогатен е со екстракт од алое вера, кој го помага смирувањето на црвенилото, а со тоа го подобрува здравиот изглед на кожата. Растението алое вера, од кое е добиен екстрактот, одгледувано е во контролирани услови и затоа е сертифицирано со ECOCERT-стандард за природна и за органска козметика.
Млечната киселина е позната по своите хидратантни својства и по благиот ефект на пилинг на кожата. Таа ги отстранува мртвите клетки на кожата без да предизвика нејзина иритација, со што ја намалува можноста за создавање нови акни.

Состав: Означено на пакувањето.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: