WOLZ SELEN ACE 100 mcg x 60 cps

WOLZ SELEN ACE 100 mcg x 60 cps

WOLZ SELEN ACE 100 mcg x 60 cps

638 ден

Out of stock

638 ден

Достапност: Нема на залиха SKU: 150214

Опис

WOLZ SELEN ACE 100 mcg x 60 cps

Слободните радикали во организмот се еден од главните виновници за предвременото стареење, дијабетесот, малигните и кардиоваскуларни заболувања.
Борбата за балансирање и уништување на слободните радикали им припаѓа витамините А, Ц и Е придружувани од селенот, како најмоќни антиоксиданти.
Проверено решение за ефективно делување против слободните радикали претставува SELEN ACE, сигурен и докажан производ
којшто помага за неутрализирање на нивното штетно влијание, намалување на ризикот од појава на малигни заболувања, стимулирајќи го организмот при зголемена психофизичка активност, сè со цел подобрување на општата здравствена состојба.

Состав: Означено на пакувањето.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: