WHISKAS Пауч пилешко касероли 85gr

WHISKAS Пауч пилешко касероли 85gr

WHISKAS Пауч пилешко касероли 85gr

WHISKAS Пауч пилешко касероли 85gr

29 ден

Има

29 ден

ВХИСКАС  Pauc pilisko kaseroli 85 гр

Достапност: Има SKU: 065498

Опис

WHISKAS Пауч пилешко касероли 85gr

 

Влажна комплетна храна за возрасни мачки.

 

Инструкции за хранење:

За мачка од 3kg потребни се 2 паучи и 10g сува храна дневно;

за мачка од 4kg потребни се 2 1/2 паучи и 15g сува храна дневно;

за мачка од 5kg потребни се 3 паучи и 15g сува храна дневно.

 

Препорачуваме хранење  со комбинација од WHISKAS влажна и сува комплетна храна. Понудете свежа вода.Служете ја храната на собна температура, остатокот од храната да се чува во ладилник најмногу до 2 дена.

 

Состав: месо и животински преработки( 22%, вклучувајќи 4% пилешко), протенски екстрат од зеленчук, минерали, разновидни шеќери.

 

Аналитички состав:(%):протеин;12,5, содржина на масти: 2,0, неорганска материја: 1,2 сурови влакна: 0,20, влага: 83,0, калциум: 0,21, фосфор: 0,12.

Адитиви во kg:

Нутритивни адитиви: Витамин Б1: 29,4 mg

Витамин Д3: 250 IU

Витамин Е: 19,6 mg

Бакар(бакар(II) сулфат пентахидрат): 1,5 mg

Јод (Безводен калциум јодит): 0,28 mg

Железо(Железо(II) сулфат монохидрант): 14,0 mg

Mанган (Манган сулфат, монохидрат):2,0 mg

Цинк (Цинк сулфат, монохидрат): 22,4 mg

Технолошки додатоци: касија гума: 2795 mg

 

Нето: 85 g

 

Земја на потекло: Полска

 

Баркод: 5900951263187

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: