WELLNESS Интегрални колачи со овес 210gr

WELLNESS Интегрални колачи со овес 210gr

WELLNESS Интегрални колачи со овес 210gr

WELLNESS Интегрални колачи со овес 210gr

49 ден

Има

49 ден

WELLNESS Интегрални колачи со овес 210gr

Достапност: Има SKU: 038780

Опис

WELLNESS Интегрални колачи со овес 210gr

Интегрален бисквит со додадени витамини

Состав: интегрално пченично брашно 32%, овесни снегулки 28%, растителна маст (палма), шеќер, глукозен сируп, високо фруктозен сируп, средство за нараснување (амониум хидрогенкарбонат, натриум хидрогенкарбонат), сол, витамини ((тиамин (тиамин мононитрат), ниацин (никотинамид), витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид)).
Може да содржи јаткасто овошје, семе од сусам, соја и млеко. Богат со растителни влакна, тиамин, ниацин и витамин Б6.

Нето: 210gr
Земја на потекло: Србија.

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: