WELLNESS Интегрални колачи со грозје 210gr

WELLNESS Интегрални колачи со грозје 210gr

WELLNESS Integralni kolaci so grozje 210gr

WELLNESS Интегрални колачи со грозје 210gr

49 ден

Има

49 ден

WELLNESS Интегрални колачи со грозје 210gr

Достапност: Има SKU: 038778

Опис

WELLNESS Интегрални колачи со грозје 210gr

Интегрален бисквит со додадени витамини.

Состав: интегрално пченично брашно 37,5%, овесни снегулки 18%, шеќер, растителна маст (палма), суво грозје 8,0%, високо фруктозен сируп, средство за нараснување (амониум хидрогенкарбонат, натриум хидрогенкарбонат), сок од јаболка, екстракт од јачменов слад, сол, витамини ((тиамин (тиамин мононитрат), ниацин (никотинамид), витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид)).
Може да содржи јаткасто овошје, семе од сусам, соја и млеко. Богат со растителни влакна, тиамин, ниацин и витамин Б6.

Нето: 210gr

Земја на потекло: Србија

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: