WELLNESS Интегрални колачи со чоколадо 210gr

WELLNESS Интегрални колачи со чоколадо 210gr

WELLNESS Integralni kolaci so cokolado 210gr

WELLNESS Интегрални колачи со чоколадо 210gr

68 ден

Има

68 ден

WELLNESS Интегрални колачи со чоколадо 210gr

Достапност: Има SKU: 038777

Опис

WELLNESS Интегрални колачи со чоколадо 210gr

Опис: Интегрален бисквит со додадени витамини.

Состав: Интегрално пченично брашно 36%, овесни снегулки 19%, шеќер, растителна маст (палма), чоколадни трошки 12% (какао маса, шеќер, емулгатор соја лецитин, арома на ванила), високо фруктозен сируп, средство за нараснување (амониум хидрогенкарбонат, натриум хидрогенкарбонат), екстракт од јачменов слад, сол, витамини (тиамин мононитрат), ниацин (никотинамид), витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид).
Може да содржи јаткасто овошје, семе од сусам и млеко. Богат со растителни влакна, тиамин, ниацин и витамин Б6.
Да се чува на суво и ладно место.

Земја на потекло: Означно на пакувањето

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: