VOX Шпорет GHT631XL

VOX Шпорет GHT631XL

VOX Шпорет GHT631XL

VOX Шпорет GHT631XL

16,499 ден

Има

16,499 ден

turbo-rernaventilatorska-rerna 89x89 [21-06-2019]голема долна фиокаvelika-zapremina

*турбо рерна, вентилаторска рерна, големина на долна фиока, големина на рерна

Достапност: Има SKU: 24GHT631XL

Опис

Карактеристика Вредност
Категорија Комбинирани шпорети
Тип Комбинирани шпорет
Тип на грејните елементи 3 гасни горилници, 1 електрична плоча
Бројот на греачките зони 4
Рингла 1 Мали плински горионик 55 mm, 1000 W
Рингла 2  Полу – брз гасен режач 75 mm, 1750 W
Рингла 3 Брз гасен режач 100мм, 3000 ватен
Рингла 4 Електрична плоча за готвење 180 мм, 1500 W
Експрес плочата за готвење 1
Вентилатор со греачи во вид на прстен Да
Копче за палење на плинот Да
Тип на рерни Електрична
Волумен на рерната 65 l
Хромирана решетка 1 ком
Гратис тепсија за печење (длабок ) Да
Гратис тепсија за печење (плиток ) Да
Отстранлива врата од рерната Да
Фиока Да
Капак Метален
Висината на подигнатиот капак 1450 мм
Ширина 60 cm
Длабочина со отворената врата 1040 mm
Горен греен елемент 1200 W
Долен елемнет на греачот 1100 W
Индекс на енергетска ефикасност -стандарден 105,7
Технологија Турбо рерна, Вентилаторска рерна, Голема долна фиока, Големина на рерната, Гратис кабли за струја, Две тепсии, Копче за плин, Лесно чистење
Индекс на енергетска ефикасност – со вентилатор 94,8
Класа на енергија A
Потрошена електрична енергија -стандард 0,87 kWh/циклус
Светло внатре во рерната Да
Потрошена електрична енергија -со вентилатор 0,78 kWh/циклус
Светлосни показатели Индикатор за термостат
Тајмер Механички
Додатоци за конверзија на гас Да
Термостат Да
Сигурносни вентили Да
Гаранција 5 години
Боја Бело
Димензии на уредот (ШxВxД) 850x600x600 mm
Димензии на пакуван уред (ШxВxД) 922x645x684 mm
Максимална нето тежина 45,35 кг
Максимална бруто тежина 47,43 kg
Количински товар (40 ft HC контејнер) 150 ком

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: