VOX Шпорет EHT6020WG

VOX Шпорет EHT6020WG

VOX Шпорет EHT6020WG

VOX Шпорет EHT6020WG

13,999 ден

Има

13,999 ден

dva_pleha    strujni-kabl-gratis

*2 плеха и гратис кабли

Достапност: Има SKU: 24EHT6020WG

Опис

Карактеристика

Вредност
Категорија Електрични шпорети
Тип Електрични шпорет
Тип на грејните елементи Електрични
Бројот на греачките зони 4
Рингла 1 Електрична плоча 145mm, 1000 W
Рингла 2 Електрична плоча 145 mm, 1500 W
Рингла 3 Електрична плоча за готвење 180 мм, 1500 W
Рингла 4 Електрична плоча 180 mm, 2000 W
Експрес плочата за готвење 2
Boja Бела
Тип на рерни Електрична
Волумен на рерната 65 l
Број на функции на печката 8
Функција за одмрзнување Да
Хромирана решетка 1 ком
Гратис тепсија за печење (плиток ) Да
Гратис тепсија за печење (длабок ) Да
Отстранлива врата од рерната Да
Фиока Да
Капак Да
Висината на подигнатиот капак 1450 мм
Длабочина со отворената врата 1050 мм
Вкупна електрична енергија 8600 W
Горен греен елемент 1200 W
Долен елемнет на греачот 1100 W
Комплет скара Да
Електрични грил 1400 W
Електрични дупли греачи на скарата 2600 W
Индекс на енергетска ефикасност -стандарден 105,7
Индекс на енергетска ефикасност – со вентилатор 94,8
Потрошена електрична енергија -стандард 0,87 kWh/циклус
Потрошена електрична енергија -со вентилатор 0,78 kWh/циклус
Функција на вентилаторот Да
Функција за двојна скара со вентилатор Да
Функција за статичко печење Да
Технологија Гратис кабли за струја, Две тепсии
Функција на долниот грејач со вентилатор Да
Побрза функција за скара Да
Класа на енергија A
Светло внатре во рерната Да
Димензии на уредот (ШxВxД) 850 x 600 x 600 мм
Димензии на спакован уредот (ШxВxД) 922 x 645 x 684 мм
Максимална нето тежина 42,81 кг
Максимална бруто тежина 44,02 кг
Количински товар (40 ft HC контејнер) 48 ком

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: