VOX Шпорет CTR6001IX

VOX Шпорет CTR6001IX

VOX Шпорет CTR6001IX

VOX Шпорет CTR6001IX

22,499 ден

Има

22,499 ден

turbo-rernaventilatorska-rerna 89x89 [21-06-2019]голема долна фиокаvelika-zapremina

*турбо рерна, вентилаторска рерна, големина на долна фиока, големина на рерната

Достапност: Има SKU: 24CTR6001IX

Опис

Карактеристика Вредност
Категорија Стакло-ќерамички шпорети
Тип на грејните елементи Стаклокерамика
Бројот на греачките зони 4
Рингла 1 Стаклокерамична плоча 145 mm, 1200 W
Рингла 2 Стаклокерамична плоча 145 mm, 1200 W
Рингла 3 Стаклоќерамична рингла-плоча 180мм, 1800 вати
Рингла 4 Стакло-керамичка плоча за готвење 180 мм, 1800 W
Тип на рерни Електрична
Волумен на рерната 65 l
Гратис тепсија за печење (длабок ) Да
Хромирана решетка 1 ком
Гратис тепсија за печење (плиток ) Да
Отстранлива врата од рерната Да
Фиока Да
Ширина 60 cm
Длабочина со отворената врата 1050 мм
Горен греен елемент 1200 W
Долен елемнет на греачот 1100 W
Индекс на енергетска ефикасност -стандарден 119,1
Индекс на енергетска ефикасност – со вентилатор 105,7
Потрошена електрична енергија -стандард 0,98 kWh/циклус
Потрошена електрична енергија -со вентилатор 0,87 kWh/циклус
Технологија Турбо рерна, Вентилаторска рерна, Голема долна фиока, Големина на рерната, Гратис кабли за струја, Две тепсии, Каталитичка рерна, Лесно чистење
Вентилатор со греачи во вид на прстен Да
Класа на енергија A
Светлосни показатели Индикатор за стаклена керамичка плоча, индикатор за термостат
Тајмер Механички
Термостат Да
Гаранција 5 години
Бoja Inox
Максимална нето тежина 45 кг
Максимална бруто тежина 48.5 кг
Димензии на пакуван уред (ШxВxД) 922x645x684 mm
Количински товар (40 ft HC контејнер) 150 ком

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: