VOX Шпорет CHT6008BL

VOX Шпорет CHT6008BL

VOX Шпорет CHT6008BL

VOX Шпорет CHT6008BL

18,490 ден

Има

18,490 ден

ventilatorska-rerna 89x89 [21-06-2019]голема долна фиокаvelika-zapreminastrujni-kabl-gratis

*вентилаторска рерна, големина на долна фиока, големина на рерна, гратис струјни кабли

Достапност: Има SKU: 24CHT6008BL

Опис

Карактеристика Вредност
Категорија Стакло-ќерамички шпорети
Тип Стакло-ќерамички шпорет
Тип на грејните елементи Стаклокерамика
Бројот на греачките зони 4
Рингла 1 Стаклокерамична плоча 145 mm, 1200 W
Рингла 2 Стаклокерамична плоча 145 mm, 1200 W
Рингла 3 Стаклоќерамична рингла-плоча 180мм, 1800 вати
Рингла 4 Стакло-керамичка плоча за готвење 180 мм, 1800 W
Тип на рерни Електрична
Волумен на рерната 65 l
Електрични дупли греачи на скарата 2600 W
Хромирана решетка 1 ком
Гратис тепсија за печење (плиток ) Да
Гратис тепсија за печење (длабок ) Да
Отстранлива врата од рерната Да
Фиока Да
Ширина 60 cm
Горен греен елемент 1200 W
Долен елемнет на греачот 1100 W
Индекс на енергетска ефикасност -стандарден 105,7
Индекс на енергетска ефикасност – со вентилатор 94,8
Потрошена електрична енергија -стандард 0,87 kWh/циклус
Потрошена електрична енергија -со вентилатор 0,78 kWh/циклус
Технологија Вентилаторска рерна, Голема долна фиока, Големина на рерната, Гратис кабли за струја, Две тепсии, Лесно чистење
Светло внатре во рерната Да
Светлосни показатели Индикатор за стаклена керамичка плоча, индикатор за термостат
Класа на енергија A
Тајмер Механички
Термостат Да
Boja Црна
Гаранција 5 години
Димензии на уредот (ШxВxД) 850x600x600 mm
Димензии на спакован уредот (ШxВxД) 922x645x684 mm
Максимална нето тежина 42.9 кг
Максимална бруто тежина 44.3 кг
Количински товар (40 ft HC контејнер) 150 ком

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: