VOX Шпорет CHT6005XL

VOX Шпорет CHT6005XL

VOX Шпорет CHT6005XL

VOX Шпорет CHT6005XL

19,499 ден

Има

19,499 ден

Достапност: Има SKU: 24CHT6005XL

Опис

Карактеристика Вредност
Категорија Стакло-ќерамички шпорети
Тип Стакло-ќерамички шпорет
Тип на грејните елементи Стаклокерамика
Бројот на греачките зони 4
Рингла 1 Стаклокерамична плоча 145 mm, 1200 W
Рингла 2 Стаклокерамична плоча 145 mm, 1200 W
Рингла 3 Стаклоќерамична рингла-плоча 180мм, 1800 вати
Рингла 4 Стакло-керамичка плоча за готвење 180 мм, 1800 W
Тип на рерни Електрична
Волумен на рерната 65 l
Хромирана решетка 1 ком
Ширина 60 cm
Гратис тепсија за печење (плиток ) Да
Гратис тепсија за печење (длабок ) Да
Отстранлива врата од рерната Да
Фиока Да
Длабочина со отворената врата 1040 mm
Горен греен елемент 1200 W
Долен елемнет на греачот 1100 W
Електрични дупли греачи на скарата 2600 W
Индекс на енергетска ефикасност -стандарден 105,7
Индекс на енергетска ефикасност – со вентилатор 94,8
Потрошена електрична енергија -стандард 0,87 kWh/циклус
Потрошена електрична енергија -со вентилатор 0,78 kWh/циклус
Технологија Вентилаторска  рерна, Голема долна фиока, Големина на рерната, Гратис кабли за струја, Две тепсии, Лесно чистење
Класа на енергија A
Светло внатре во рерната Да
Светлосни показатели Индикатор за стаклена керамичка плоча, индикатор за термостат
Тајмер Механички
Термостат Да
Гаранција 5 години
Боја Сива
Димензии на уредот (ШxВxД) 850x600x600 mm
Димензии на пакуван уред (ШxВxД) 922x645x684 mm
Максимална нето тежина 42 кг
Максимална бруто тежина 44,29 кг
Количински товар (40 ft HC контејнер) 150 ком

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: