VOX Машина за сушење TDM805TQ

VOX Машина за сушење TDM805TQ

VOX Машина за сушење TDM805TQ

17,699 ден

Има

17,699 ден

Достапност: Има SKU: 24TDM805TQ

Опис

Карактеристика Вредност
Категорија Машини за сушење алишта
Тип на машини Машини за сушење алишта
Врата на машината за сушење на алиштата Кондезациска
Максимален капацитет на сушењата 8 кг
Број на програмите 15
Програми Cotton Extra Dry, Cotton Eco Cabinet Ready, Cotton Iron Ready, Synthetics Cabinet Ready, Synthetics Iron Ready, Delicate, Mix, Baby Care, Shirts 12min, Rapid 29min, Refresh, Drying 10min, Drying 30min, Drying 60min, Jeans
Волумен на барабанот 112 л
Функционални тастери Копче за избор на ниво на сушење, копче за избор на време на сушење, копче за одложен почеток (1-23ч), копче за функција против брчки, почеток/пауза, функција за сигнал
Пречник на вратата 470 мм
Ефикасност на кондензирањето B
Годишно потрошена енергија (kWh) 561
Технологија Сигурно заклучување
Класа на енергија B
Off позиција Да
Аудио сигнализација Да
Двосмерно завртување на барабанот Да
Екран Да
Прикажување на преостанатото време Да
Сензор за влажност Да
Систем за препознавање на дефекти Да
Показатели Индикатор на циклусното сушење, индикатор на чистењето на кондензаторот, индикатор- показател за полнење на резервоарот за водата, индикатор полнење на филтерот
Ниво на бучавата (сушењето) 65 dB
Боја Бела
Димензии на апаратот  (ШxВxД) 596x845x609 мм
Димензии на пакуван апарат (ШxВxД) 641x881x638 мм
Нето тежина 38.5 кг
Вкупна тежина 40 кг
Количината на товарот (40 ft HC контејнер) 162 ком

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: