VOX Машина за сушење TDM705TQ

VOX Машина за сушење TDM705TQ

VOX Машина за сушење TDM705TQ

16,699 ден

Има

16,699 ден

Достапност: Има SKU: 24TDM705TQ

Опис

Карактеристика Вредност
Категорија Машини за сушење алишта
Тип на машини Машине за сушење алишта
Врата на машината за сушење на алиштата Кондезациска
Максимален капацитет на сушењата 7 кг
Број на програми 15
Програми Cotton Extra Dry, Cotton Eco Cabinet Ready, Cotton Iron Ready, Synthetics Cabinet Ready, Synthetics Iron Ready, Delicate, Mix, Baby Care, Shirts 12min, Rapid 29min, Refresh, Drying 10min, Drying 30min, Drying 60min, Jeans
Волумен на барабанот 100 л
Функционални тастери Копче за избор на ниво на сушење, копче за избор на време на сушење, копче за одложен почеток (1-23ч), копче за функција против брчки, почеток/пауза, функција за сигнал
Пречник на вратата 470 мм
Боја Бела
Годишно потрошена енергија (kWh) 504
Ефикасност на кондензирањето B
Технологија Сигурно заклучување
Off позиција Да
Класа на енергија B
Аудио сигнализација Да
Двосмерно завртување на барабанот Да
Екран Да
Показатели Индикатор на циклусното сушење, индикатор на чистењето на кондензаторот, индикатор- показател за полнење на резервоарот за водата, индикатор полнење на филтерот
Прикажување   преостанато време Да
Сензор за влажност Да
Систем за препознавање на дефекти Да
Ниво на бучавата (сушењето) 65 dB
Заштита од истурање Да
Димензии на апаратот  (ШxВxД) 596x845x563 мм
Димензии на пакуван апарат  (ШxВxД) 641x881x592 мм
Нето тежина 37.2 кг
Вкупна тежина 38.7 кг
Количината на товарот (40 ft HC контејнер) 180 ком

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: