VOX Машина за сушење TDM700T1G

VOX Машина за сушење TDM700T1G

VOX Машина за сушење TDM700T1G

17,799 ден

Има

17,799 ден

Достапност: Има SKU: 24TDM700T1G

Опис

Карактеристика Вредност
Категорија Машини за сушење алишта
Тип на машини Машини за сушење алишта
Врата на машината за сушење на алиштата Кондезациска
Максимален капацитет на сушењата 7 кг
Број на програми 15
Програми Cotton Extra Dry, Cotton Eco Cabinet Ready, Cotton Iron Ready, Synthetics Cabinet Ready, Synthetics Iron Ready, Delicate, Mix, Baby Care, Shirts 12min, Rapid 29min, Refresh, Drying 10min, Drying 30min, Drying 60min, Jeans
Волумен на барабанот 100 л
Функционални тастери Копче за избор на ниво на сушење, копче за избор на време на сушење, копче за одложен почеток (1-23ч), копче за функција против брчки, почеток/пауза, функција за сигнал
Пречник на вратата 470 мм
Боја Сива
Ефикасност на кондензирањето B
Годишно потрошена енергија (kWh) 504
Технологија Сигурно заклучување
Класа на енергија B
Off позиција Да
Аудио сигнализација Да
Двосмерно завртување на барабанот Да
Екран Да
Показатели Индикатор на циклусното сушење, индикатор на чистењето на кондензаторот, индикатор- показател за полнење на резервоарот за водата, индикатор полнење на филтерот
Прикажување  преостанатото време Да
Сензор за влажност Да
Систем за препознавање на дефекти Да
Ниво на бучавата (сушењето) 65 dB
Димензии на  апаратот (ШxВxД) 596x845x563 мм
Димензии на  пакуван апарат  (ШxВxД) 641x881x592 мм
Нето тежина 37.2 кг
Вкупна тежина 38.7 кг
Количината на товарот (40 ft HC контејнер) 180 ком

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: