VOX Машина за сушење TDM700T

VOX Машина за сушење TDM700T

VOX Машина за сушење TDM700T

15,899 ден

Има

15,899 ден

Достапност: Има SKU: 24TDM700T

Опис

Карактеристика Вредност
Категорија Машини за сушење алишта
Тип на машини Машини за сушење алишта
Врата на машината за сушење на алиштата Кондезациска
Број на програмите 15
Максимален капацитет на сушењата 7 кг
Програми Cotton Extra Dry, Cotton Eco Cabinet Ready, Cotton Iron Ready, Synthetics Cabinet Ready, Synthetics Iron Ready, Delicate, Mix, Baby Care, Shirts 12min, Rapid 29min, Refresh, Drying 10min, Drying 30min, Drying 60min, Jeans
Функционални тастери Копче за избор на ниво на сушење, копче за избор на време на сушење, копче за одложен почеток (1-23ч), копче за функција против брчки, почеток/пауза, функција за сигнал
Волумен на барабанот 100 л
Пречник на вратата 470 мм
Ефикасност на кондензирањето B
Боја Бела
Годишно потрошена енергија (kWh) 504
Технологија Сигурно заклучување
Класа на енергија B
Систем за препознавање на дефекти Да
Off позиција Да
Аудио сигнализација Да
Двосмерно завртување на барабанот Да
Екран Да
Показатели Индикатор на циклусното сушење, индикатор на чистењето на кондензаторот, индикатор- показател за полнење на резервоарот за водата, индикатор полнење на филтерот
Заштита од истурање Да
Прикажување  преостанато време Да
Сензор за влажност Да
Ниво на бучавата (сушењето) 65 dB
Нето тежина 35.2 кг
Вкупна тежина 36.7 кг
Димензии на апаратот  (ШxВxД) 596x845x563 мм
Димензии на пакуван апарат  (ШxВxД) 641x881x592 мм
Количината на товарот (40 ft HC контејнер) 180 ком

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: