VOX Машина за садови LC12A15BE

VOX Машина за садови LC12A15BE

VOX Машина за садови LC12A15BE

VOX Машина за садови LC12A15BE

15,499 ден

Има

15,499 ден

*12 комплета

Достапност: Има SKU: 24LC12A15BE

Опис

Карактеристика Вредност
Категорија Машини за садови – Ширина 60 сантиметри
Тип Ширина 60цм
Број на комплети 12
Број  на програмите 6
Програми Prewash, Quick 30min/40°C, ECO, Super 50min/65°C, Hygiene 70°C, Intensive 65°C
Број на температурата 4
Температура °C 40-50-65-70
Класа за перење A
Класа за сушење A
Технологија 12 комплети
Потрошена вода при стандарден циклус 12 л
Потрошена енергија по стандардниот циклус 0.9 kWh
Класа на енергија A++
Годишно потрошена вода 3360 л
Годишно потрошена енергија 258 kWh
Почеток/пауза Да
Копче за предперење Да
Скриен греен елемент Да
Заштита од истурање Да
Висина без работна површина 820 мм
Прилагодлива висина + 20 мм
Напон/ фрекфенција 220V – 240V / 50Hz
Ниво на бучава 52 db
Димензии на  апаратот  (ШxВxД) 598 x 850 x 598 мм
Димензии на  пакуван апарат (ШxВxД) 644 x 881 x 661 мм
Нето тежина 40.6 kg
Вкупна тежина 42.2 kg
Количината на товарот (40 ft HC контејнер) 162 ком

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: