VOX Машина за перење WM1415YT2QD

VOX Машина за перење WM1415YT2QD

VOX Машина за перење WM1415YT2QD

22,499 ден

Има

22,499 ден

Достапност: Има SKU: 24WM1415YT2QD

Опис

Карактеристика Вредност
Категорија Машини за перење алишта
Тип на машини Машина за перење алишта
Максимален капацитет за перење 10 кг
Број на програми 15
Програми Cotton 60°, Eco 40-60, Cotton Prewash, Cotton 20°, Color Cotton, Wool 30°, Rinse, Allergy Free, Spin, Delicate 30°, Synthetics 40°, Duvet 40°, Jeans/Dark 30°, Rapid 60min/60°, Quick 15min/30°
Времетраење на програмата Памук 40°C (половина од капацитетот) 190 мин
Времетраење на програмата Памук 60°C (половина од капацитетот) 195 мин
Времетраење на програмата Памук 60°C (полн капацитет) 260 мин
Функционални тастери Копче за прилагодување на температурата, Копче за прилагодување на брзината на вртење, Копчето за одложен почеток (1-23), Алергиска програма, Брзо миење, Старт/Пауза
Број на превртување на центрифугата 1400 rpm
Технологија Aqua-logic system, A+++, Unbalance control system, Veliki displej, Антиалергиски програм, Брзо миење 60 минути, Брзо перење 15 минути, Сигурно заклучување
Волумен на барабанот 62 л
Пречник на вратата 470 мм
Ефикасност на перењето A
Ефикасност на центрифугата B
Годишно потрошена енергија (kWh) 236
Годишна потрошена вода (l) 12760
Класа на енергија A+++
Прикажете го преостанатото време Да
Екран Да
Показатели Индикатор за циклус на перење
Заштита од истурање Да
Систем за контрола на работата Eлектронски
Систем за препознавање на дефекти Да
Ниво на бучавата ( перењето ) 58 dB
Ниво на бучавата ( центрифугата ) 77 dB
Гаранција 5 години
Боја Бела
Димензии на апаратот  (ШxВxД) 597 х 845 х 582 мм
Димензии на пакуван апарат  (ШxВxД) 641 x 881 x 640 мм
Нето тежина 78 кг
Вкупна тежина 79.5 кг
Количината на товарот (40 ft HC контејнер) 159 пар

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: