VOX Машина за перење WM1080SYTD

VOX Машина за перење WM1080SYTD

VOX Машина за перење WM1080SYTD

15,999 ден

Има

15,999 ден

Достапност: Има SKU: 24WM1080SYTD

Опис

Карактеристика Вредност
Категорија Машини за алишта
Тип на машини Машина за перење алишта
Максимален капацитет за перење 8 кг
Број на програмите 15
Програми Cotton 60°, Eco 40-60, Cotton Prewash, Cotton 20°, Color Cotton, Wool 30°, Rinse, Allergy Free, Spin, Delicate 30°, Synthetics 40°, Mix 40°, Jeans/Dark 30°, Rapid 60min/60°, Quick 15min/30°
Времетраење на програмата Памук 40°C (половина од капацитетот) 180 мин
Функционални тастери Копче за прилагодување на температурата, Копче за прилагодување на брзината на вртење, Копчето за прилагодување на одложениот почеток (1-23ч), Старт/Пауза
Број на превртување на центрифугата 1000 rpm
Времетраење на програмата Памук 60°C (половина од капацитетот) 185 мин
Волумен на барабанот 54 л
Времетраење на програмата Памук 60°C (полн капацитет) 240 мин
Ефикасност на перењето A
Ефикасност на центрифугата C
Годишно потрошена енергија (kWh) 194
Годишна потрошена вода (l) 10224
Пречник на вратата 440 мм
Технологија A+++, Aqua-logic system, Unbalance control system, Сигурно заклучување
Класа на енергија A+++
Заштита од истурање Да
Показатели Индикатор за циклус на перење
Ниво на бучавата ( перењето ) 58 dB
Ниво на бучавата ( центрифугата ) 76 dB
Систем за контрола на работата Eлектронски
Гаранција 5 години
Боја Бела
Димензии на апаратот (ШxВxД) 597 x 845 x 557 мм
Димензии на  пакуван апарат (ШxВxД) 641x881x610 мм
Нето тежина 68,5 кг
Вкупна тежина 70 кг
Количината на товарот (40 ft HC контејнер) 171 ком

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: