VOX Машина за перење WM1060YTD

VOX Машина за перење WM1060YTD

VOX Машина за перење WM1060YTD

13,599 ден

Има

13,599 ден

Достапност: Има SKU: 24WM1060YTD

Опис

Карактеристика Вредност
Категорија Машини за перење алишта
Тип на машини Машина за перење алишта
Максимален капацитет за перење 6 кг
Број на превртување на центрифугата 1000 rpm
Број на програмите 15
Времетраење на програмата Памук 40°C (половина од капацитетот) 180 мин
Времетраење на програмата Памук 60°C (половина од капацитетот) 185 мин
Времетраење на програмата Памук 60°C (полн капацитет) 200 мин
Програми Cotton 60°, Eco 40-60, Cotton Prewash, Cotton 20°, Color Cotton, Wool 30°, Rinse, Allergy Free, Spin, Delicate 30°, Synthetics 40°, Mix 40°, Jeans/Dark 30°, Rapid 60min/60°, Quick 15min/30°
Систем за препознавање на дефекти Да
Технологија Aqua-logic system, Unbalance control system, Сигурно заклучување
Функционални тастери Копче за прилагодување на температурата, Копче за прилагодување на брзината на вртење, Копчето за прилагодување на одложениот почеток (1-23ч), Старт/Пауза
Волумен на барабанот 44 л
Пречник на вратата 440 мм
Ефикасност на перењето A
Ефикасност на центрифугата C
Годишно потрошена енергија (kWh) 151
Годишна потрошена вода (l) 9900
Класа на енергија A+++
Екран Да
Показатели Индикатор за циклус на перење
Заштита од истурање Да
Систем за контрола на работата Eлектронски
Ниво на бучавата ( перењето ) 58 dB
Ниво на бучавата ( центрифугата ) 77 dB
Гаранција 5 години
Боја Бела
Димензии на  апаратот (ШxВxД) 597x845x497 мм
Димензии на пакуван апарат (ШxВxД) 641х881х547 мм
Нето тежина 55,2 кг
Вкупна тежина 56,6 кг
Количината на товарот (40 ft HC контејнер) 224 ком

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: