VOX Машина за перење WM1051D

VOX Машина за перење WM1051D

VOX Машина за перење WM1051D

12,499 ден

Има

12,499 ден

Достапност: Има SKU: 24WM1051D

Опис

Карактеристика Вредност
Категорија Машини за алишта
Тип на машини Машина за перење алишта
Максимален капацитет за перење 5 кг
Број на превртување на центрифугата 1000 rpm
Број  на програмите 15
Програми Cotton 90°, Cotton 60°, Eco 40-60, Cotton Prewash, Cotton 20°, Color Cotton, Wool 30°, Intensive Rinse, Spin, Delicate 30°, Synthetics 40°, Mix 40°, Shirts 60°, Rapid 60min/60°, Quick 15min/30°
Времетраење на програмата Памук 40°C (половина од капацитетот) 140 мин
Времетраење на програмата Памук 60°C (половина од капацитетот) 145 мин
Времетраење на програмата Памук 60°C (полн капацитет) 190 мин
Технологија Aqua-logic system, Unbalance control system, Сигурно заклучување
Функционални тастери Копче за одложен старт-почеток, можност за исклучување на центрифугата, копче за почеток/пауза
Волумен на барабанот 42 л
Пречник на вратата 440 мм
Ефикасност на перењето A
Ефикасност на центрифугата C
Годишно потрошена енергија (kWh) 147
Годишна потрошена вода (l) 9240
Класа на енергија A++
Показатели Индикатор за циклус на перење
Заштита од истурање Да
Систем за контрола на работата Eлектронски
Систем за препознавање на дефекти Да
Ниво на бучавата ( перењето ) 58 dB
Ниво на бучавата ( центрифугата ) 77 dB
Гаранција 5 години
Боја Бела
Димензии  апаратот (ШxВxД) 597 х 845 х 497 мм
Димензии на  пакуван апарат (ШxВxД) 641x881x547 мм
Нето тежина 54,4 кг
Вкупна тежина 55,7 кг

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: