VIVA Фреш шумско овошје 0.5l

VIVA Фреш шумско овошје 0.5l

VIVA Фреш шумско овошје 0.5l

VIVA Фреш шумско овошје 0.5l

30 ден

Има

30 ден

Достапност: Има SKU: 030677

Опис

VIVA Фреш шумско овошје 0.5l

Опис: VIVA Фреш шумско овошје. Сок од шумско овошје 0.5литри Негазиран освежителен безалкохолен пијалок со минимум 11% мешан овошен сок, со витамини.

Состав: вода, шеќер, сок од јаболко од концентрат 8%, мешавина од овошни сокови од концентрати во променлив сооднос 3% (портокал, јагода, вишна, малина, брусница),

киселина (лимонска киселина), конзерванси (калиум сорбат и натриум бензоат), арома, боја (концентрат од сладок компир и морков, кошинил), витамини (А, Ц, Е),

стабилизатори (пектин, каруба гума). Пастеризиран.

Нето: 0.5l

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: