VIVA Фреш портокал 0.5l

VIVA Фреш портокал 0.5l

VIVA Фреш портокал 0.5l

30 ден

Има

30 ден

Достапност: Има SKU: 030674

Опис

VIVA Фреш портокал 0.5l

Опис: VIVA Фреш портокал.Негазиран освежителен безалкохолен пијалок со овошен сок од портокал минимум 10%, со витамини.

Состав: вода,шеќер, сок од портокал од концентрат, регулатор на киселост (лимонска киселина, натриум цитрат), стабилизатори ( карбокси метил целулоза, ксантан гума, гума арабика, Е445),

конзерванси (калиум сорбат и натриум бензоат), растителни масла, витамини (Ц, Е, Б6), екстракт од портокал, арома, боја (каротени). Пастеризиран.

Нето: 0.5l

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија.

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: