VIVA Фреш мултивитамин 1.5l

VIVA Фреш мултивитамин 1.5l

VIVA Фреш мултивитамин 1.5l

VIVA Фреш мултивитамин 1.5l

62 ден

Има

62 ден

Достапност: Има SKU: 030608

Опис

VIVA Фреш мултивитамин 1.5l

Опис: VIVA Фреш мултивитамин.Негазиран освежителен безалкохолен пијалок со минимум 12% мешан овошен сок, со витамини.

Состав: вода, шеќер, сокови од (портокал 4%, лимон 2%, морков 2%, ананас 2%, маракуја 1% и манго 1%) од концентрат, регулатор на киселост (лимонска киселина, натриум цитрат),

стабилизатори (карбокси метил целулоза, ксантан гума, пектини), конзерванси (калиум сорбат и натриум бензоат), антиоксидант (аскорбинска киселина), витамини (Ц, ниацин,

пантотенска киселина, тиамин, рибофлавин, Б6, Б12, фолна киселина, биотин, Е, А), арома, боја (каротени). Пастеризиран.

Нето: 1.5l

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија.

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: