VIVA Дизни карс мултивитамин 200ml

VIVA Дизни карс мултивитамин 200ml

VIVA Дизни карс мултивитамин 200ml

VIVA Дизни карс мултивитамин 200ml

15 ден

Out of stock

15 ден

Достапност: Нема на залиха SKU: 031430

Опис

VIVA Дизни карс мултивитамин 200ml

Опис: VIVA Дизни карс мултивитамин.

Вива сок мултивитамин е негазиран освежителен,безалкохолен пијалок со мин. 30% сок од повеќе видови овошја и морков, со витамини.

Состав: вода,сокови од портокал 18%,ананас 7%, морков 4% од концентрат,мешавина од овошни сокови од концентрати и пиреа во променлив

сооднос 1%(сок од маракуја од концентрат,концентрирано пире од гуава и манго,банана пире,концентрирано пире од кајсија,сок од лимета од концентрат),

витамини (А,Ц,Д3,Е,тиамин,рибофлавин,Б6,Б12,фолна киселина,ниацин,пантотенска киселина,биотин),природна арома.Пастеризриан,без конзерванси.

Нето: 200ml

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: