VITANA Мача прашок органски 150gr

VITANA Мача прашок органски 150gr

ВИТАНА Мача прашок органски 150gr

VITANA Мача прашок органски 150gr

899 ден

Има

899 ден

Витана Matcha prasok organski  150 gr

Достапност: Има SKU: 420007

Опис

VITANA Мача прашок органски 150gr

 

Органски Мача прашок , мега доза од од антиоксиданти, јапонски прашок од зелен чај.

  • 100 % органски
  • Моќен антиоксидант
  • Богат со Л-теанин
  • Зелен Чај со највисок квалитет

 

Мача е највисококвалитетна форма на зелен чај. Се работи за сушени лисја од зелен чај, одгледуван во сенка, на кои им се отстранети жилите пред процесирањето.
Мача долги години се користи од страна на будистичките монаси по долги медитации за подобрување на концентрацијата и избистрување на умот.
Помага при губење тежина – Екстрактот од зелен чај помага за забрзан метаболизам и горење на масти, што придонесува за намалување на тежината.
Содржи многу антиоксиданти – Мача содржи концентрирана количина антиоксиданти, кои може да го намалат оштетувањето на клетките и спречуваат хронични заболувања.
Може да помогне при заштита на црниот дроб – Црниот дроб е неопходен за здравјето и игра главна улога при прочистување од отрови, метаболизирање на лекови и процесирање на хранливи материи. Мача може да спречи оштетување на црниот дроб и да го намали ризикот од заболувања на црниот дроб.
Ја зголемува функцијата на мозокот – Мачата се покажала дека го зголемува вниманието, помнењето и времето на реагирање.
Може да помогне при спречување на рак – Мачата е преполна со состојки кои се добри за здравјето, вклучувајќи некои кои се поврзуваат со спречување на рак истражувани кај животни.

Најдобро е тоа што чајот лесно се подготвува, па може без напор да се вклучи во секојдневната исхрана.

 

Кој треба да го користи:

• Сите кои сакаат рамнотежа на организмот
• Сите кои се под влијание на стрес
• Спортисти и активни луѓе

 

Состав: 100% органски листови Мача, (Camellia sinensis), во прав.

 

Со пиењето на мача зелен чај, ги конзумираме лисјата на зелениот чај, но не само екстрактите, како во другите форми на чајот. Поради тоа, мачата е најсилната форма на зелен чај, а поради отсуството на отпадоците од листовите и корените, таа е најквалитетниот вид.
Мачата и нејзините компоненти помагаат помагаат при заштита на црниот дроб, го подобруваат здравјето на срцето и дури помагаат при намалување на тежината.

 

Начин на употреба: Ставете 60-80 мл врела (но не зовриена) вода вр 2 gr прашок и измешајте.

 

Хранлива вредност на 100 gr:

Енергија 362 Kcal / 1528 kJ
Масти 2,5-6,5 gr , од кои заситени масти 0-0,8 gr
Јаглехидрати 37-53 gr , од кои шеќери 0-2 gr
Протеини 24,6-37 gr
Растителни влакна 7,3-11,3 gr
Сол 0,05 gr

 

Нето: 150 gr

 

Земја на потекло: Кина

 

Баркод: 5319992058117

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: