VITANA Ашваганда прашок органски 200gr

VITANA Ашваганда прашок органски 200gr

ВИТАНА Ашваганда прашок органски 200gr

VITANA Ашваганда прашок органски 200gr

599 ден

Има

599 ден

Витана Asvaganda prasok organski 200 gr

Достапност: Има SKU: 420002

Опис

VITANA Ашваганда прашок органски 200gr

 

Органски прашок од ашваганда – природен додаток на исхраната која ја олеснува анксиозноста.

• 100% органско производство;
• Го зголемува нивото на енергија;
• Подмладува;
• Смирува;
• Спречува стрес;
• Го подобрува помнењето и способноста за учење;
• Придонесува за емотивна стабилност;

 

Ашвагандата е позната како зимска цреша или индиски женшен поради своите смирувачки својства. Таа едно од најважните индиски треви. Во ајурведската медицина отсекогаш била високо вреднувана поради своите извонредни влијанија врз расположението. Има прилагодливи својства, што значи дека му помага на телото при неговата одбранбена реакција на стрес и има способност за обнова на рамнотежата при функционирањето на хормоните.

 

Природен олеснувач на анксиозност
Од депресија и анксиозност до општи проблеми со расположението, регулирачките влијанија на ашвагандата се забележителни.

Поддршка за шеќерот во крвта.
Ашвагандата може да помогне при зголемување на чувствителноста на инсулинот како и намалување на воспаленијата.

Богата со антиоксиданти.
Ашвагандата е полна со антиоксиданти и други соединенија кои го прават имунитетот.

Го подобрува помнењето и спречува стареење на мозокот

Ја подобрува функцијата на имуниoт систем.
Имуниот систем се бори со инфекции и ја контролира реакцијата на телото на воспаленија. Кога се зема ашваганда, се зголемува создавањето на имуноглобулин. Ова води до подобра функција на имунитетниот систем. Затоа, се чини дека ашвагандата ја регулира функцијата на имунитетниот систем и способноста организамот да се бори против инфекциите додека ја намалува реакцијата на имунитетниот систем на инфекции.

Уживајте во одличните придобивки на чистата органска ашваганда.

 

Кој треба да ги користи:

• Сите кои сакаат рамнотежа на организмот;
• Сите кои се под влијание на стрес;
• Спортисти и активни луѓе;

 

Состав: 100% органски корен од ашваганда, додаток на исхрана (Withania somnifera).

 

Начин на употреба:  Додаете ½ лажичка во вода, чај или смути. Земајте ја наутро или навечер, пред или по оброците.

 

Хранлива вредност на 100 gr:

Енергија 277 kcal/ 1159kJ
Масти 0.3gr , од кои заситени масти 0.1gr
Јаглехидрати 47 gr ,од кои шеќери 11 gr
Протеини 3.7 gr
Растителни влакна 36 gr
Сол 0.62 gr

 

Нето: 200 gr

 

Земја на потекло: Индија

 

Баркод: 5319992058100

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: