VITAMINKA Пудинг ванила 40gr

VITAMINKA Пудинг ванила 40gr

VITAMINKA Пудинг ванила 40gr

ден

Има

ден

Достапност: Има SKU: 010795

Опис

Опис: VITAMINKA пудинг со вкус на ванила

Подготовка: Измешајте го пудингот со 3 лажици (40 g) шеќер. Од ½ литри ладно млеко одземете 6 лажици и измешајте добро со мешавината на пудинг и шеќер. Остатокот од млекото се вари, се трга од топлина и се промешува во растворениот пудинг, потоа се меша и готви 1 – 2 минути Истурете го топлиот пудинг во навлажнет сад и оставете го да се излади.

Готовиот пудинг може да се украси со шлаг, чоколадни украси, свежо или кандирано овошје, овошни сокови, сокови и компоти.

Состав: Пченкарен скроб, вкус, заеднички сол, боја (бета каротен).

Нето: 40gr

Употребливо до: 12 месеци од датумот на производство.

Земја на потекло: Македонија

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: