VITAMIN C 200mg x12 кесички 4ml

VITAMIN C 200mg x12 кесички 4ml

VITAMIN C 200 mg x12 kesi liquid 4ml

VITAMIN C 200mg x12 кесички 4ml

334 ден

Има

334 ден

Достапност: Има SKU: 150095

Опис

VITAMIN C 200mg x12 кесички 4ml

 

 

 

Течен витамин Ц во практични кесички за полесно внесување со максимална апсорпција. Погоден за деца.

Витамин Ц 200 е произведен по иновативна технологија.

L – акорбинската киселина е во течна форма и со тоа се овозможува лесна употреба и максимална искористеност на витамин Ц.

Витамин Ц допринесува за :

  • Нормална функција на имунот систем;
  • Ги штити клетките од оксидативен стрес;
  • Допринесува за нормално одвивање на метаболизмот и производство на енергија;
  • Го потпомага нервниот систем и психичката функција;
  • Го намалува чувството на замор и слабост;
  • Се зголемува абсорбцијата на железо;
  • Помага во формирање на колаген за нормаљлна функција на крвите садови, коските, забите и непцата.

 

 

Состав ( во 1 кесе):  Витамин Ц (L – аскорбинска киселина) 200 mg

 

 

Дозирање: 1-2  кесички на ден . Кесичката содржи пријатна течност која е наменета за директна употреба во уста.

 

Да се чува на собна температура, заштитено осд светлина, на места недостапни за деца.

 

 

Нето: 1/12

 

 

Земја на потекло:  Бугарија

 

 

Баркод: 3800212716020

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: