VITALIA Таан интегрален 360gr

VITALIA Таан интегрален 360gr

VITALIA Таан интегрален 360gr

VITALIA Таан интегрален 360gr

178 ден

Има

178 ден

Достапност: Има SKU: 010260

Опис

VITALIA Таан интегрален 360gr

Опис: VITALIA Таан алва интегрална

Таанот е природен производ подготвен според традиционален рецепт од висококвалитетен македонски сусам, без додаток на масло и адитиви.

Има одлична хранлива и енергетска вредност. Tаанот има изразени диететски и терапевски својства.

Таанот е богат со протеини, витамини: А, Е, Б1, Б2, Б3, и минерали: Ca, Fe, P, Na, K. Помага за нормализирање на крвниот притисок, намалување на холестеролот како и при бронхијални заболувања.

Употреба: најдобро е да се консумира пред јадење, чист или со мед во сооднос 1:1. Препорачана доза: за возрасни 1 супена лажица , а за деца 1 кафена лажица 2-3 пати дневно.

Не содржи шеќер – погоден за дијабетичари.

Состав: Oзначено на пакувањето.

Нето: 360gr

Употребливо до: Oзначено на пакувањето.

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: