VITALIA Ржано интегрално брашно 500gr

VITALIA Ржано интегрално брашно 500gr

VITALIA Rzano brasno 500gr

VITALIA Ржано интегрално брашно 500gr

54 ден

Out of stock

54 ден

Достапност: Нема на залиха SKU: 040671

Опис

VITALIA Ржано брашно 500gr

Опис: VITALIA ‘ржано брашно

Интегралното ржано брашно е здрава храна која изобилува со минерали и витамини. Направено од целото зрно и во себе ги содржи највредните хранливи состојки, витамини и минерали кои потекнуваат од лушпата на зрното, без додаток на адитиви и конзерванси.

Интегралното ржано брашно го зајакнува организмот и го подобрува нивото на железо во крвта по кратко време од консумирањето.

Се користи за подобрување на вкусот и хранливоста на печивата. При подготовка на печива се меша со пченкарно брашно во однос 1:3, а додека за каши и крем чорби се меша во однос 1:4 и се вари на тивко до згуснување на смесата.

Состав: Интегрално ‘ржано брашно

Алергени:

Може да содржи траги од јаткасти плодови, глутен, сусам и соја.

Нето:  500gr

Употребливо до:  Oзначено на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: