VITALIA Овошен шеќер 300gr

VITALIA Овошен шеќер 300gr

VITALIA Овошен шеќер 300gr

110 ден

Има

110 ден

VITALIA Овошен шеќер 300gr

Достапност: Има SKU: 010241

Опис

VITALIA Овошен шеќер 300gr

Опис: VITALIA Овошен шеќер.
Фруитин-овошен шеќер.
Фруктозата е природен, високо растворлив шеќер кој има најјака засладувачка способност од сите видови на шеќери, така во однос на белиот шеќер има два пати поголема засладувачка моќ.

Со консумирање на фруктозата пред оброк се намалува чувството на глад, што е корисно во случај да сакате да ја регулирате телесната тежина. Нејзините корисни својства се изразени и при спортување, гојазност како и при диета, кај диабетес без инсулинска зависност.

Фруктозата може да се користи самостојно или во комбинација со други засладувачи. Таа е одличен засладувач на спортски пијалоци (помага при рехидратација, бидејќи брзо се дигестира) и особено им се препорачува на атлетите.

Фруктозата може да се употребува и во подготување туршија, џемови, компоти или слатки. Го подобрува вкусот и квалитетот на чоколадите, желето, карамелите. Со нејзино додавање во колачите се подобрува нивната влажност, а може да се користи и како засладувач на Вашиот појадок од интегрални житарици.

Супериорниот вкус и високиот квалитет на фруктозата е погоден за фамилии со членови кои спроведуваат специјални диети, како што се диети за слабеење или диети за диабетес, бидејќи на таков начин се избегнува приготвувањето на посебни оброци.
Состав: Означено на пакувањето.
Нето: 300gr
Употребливо до: Означено на пакувањето.
Земја на потекло: Македонија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: