VITALIA Мусли чоколадо-чиа 300gr

VITALIA Мусли чоколадо-чиа 300gr

VITALIA Мусли чоколадо-чиа 300gr

VITALIA Мусли чоколадо-чиа 300gr

126 ден

Има

126 ден

VITALIA Мусли чоколадо-чиа 300gr

Достапност: Има SKU: 033085

Опис

VITALIA Мусли чоколадо-чиа 300gr

Опис: Мусли со чоколадо и чиа семе. Кранчи мусли со темно чоколадо и чиа се супер вкусна и здрава комбинација од кркави житарици, семе од чиа, темно чоколадо, зебра стапчиња и чоколаден корнфлекс , засладени со кафеав шеќер за исклучително и единствено уживање. Произведени по оригинален рецепт од најквалитетните состојки претставуваат добро избалансирана здрава храна со извонреден нутритивен профил кој е резултат на семето од чиа. Чиата е најбогатиот природен растителен извор на Омега-3 масни киселини (дури 30%), Омега-6 масни киселини (10%), протеини, моќни антиоксиданти и есенцијални минерали. Внесувајќи ја чиата во секојдневната исхрана ќе почувствувате зголемено ниво на енергија, подобрена работна способност и концентрација. Кранчи муслите со темно чоколадо и чиа содржат високиот процент на диетални влакна кои позитивно влијаат на дигестија на храната, забрзување на метаболизмот и одржување здрава телесна тежина. Виталиа кранчи муслите се природен извор на нутритивни материи неопходни за активен ден.
Состав: Означено на пакувањето.
Нето: 300gr
Употребливо до: Означено на пакувањето.
Земја на потекло: Македонија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: