VITALIA Житна плочка со темно чоколадо и лешник 35gr

VITALIA Житна плочка со темно чоколадо и лешник 35gr

VITALIA Мусли чоко+ореви 35gr

VITALIA Житна плочка со темно чоколадо и лешник 35gr

18 ден

Има

18 ден

Достапност: Има SKU: 024726

Опис

VITALIA Житна плочка со темно чоколадо и лешник 35gr

Опис: Чоко мусли со ореви. Здравиот начин на живот вклучува и чоколадни моменти, направени од претпазливо одбрани состојки за чинија уживање од самото утро. Виталиа чоколадните мусли представуваат квалитетна мешавина на овесни снегулки, чоколадни капки и зебра стапчиња кои нудат сладок оброк со балансиран внес на протеини, јагленихидрати и масти. Овесните снегулки изобилуваат со бета-глукан-растителни влакна кои го намалуваат штетното дејство на холестеролот врз кардиоваскуларниот систем . Препорачани дневни количини: Чоколадните мусли на Виталиа претставуваат вкусен оброк со кој се збогатува внесот на растителни влакна. При дневно мени од 2000Kcal се препорачува внес на 50-80g чоколадни мусли. Без вештачки бои и ароми
Состав: Означено на пакувањето.
Нето: 35gr
Употребливо до: Означено на пакувањето.
Земја на потекло: Македонија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: