VITALIA Киноа семе 250gr

VITALIA Киноа семе 250gr

VITALIA Киноа семе 250gr

VITALIA Киноа семе 250gr

189 ден

Има

189 ден

VITALIA Киноа семе 250gr

Достапност: Има SKU: 033534

Опис

VITALIA Киноа семе 250gr

Опис: Виталиа киноа семе.

Состав: Киноа семе 100 %.

Киноата претставува природен извор на витамин Б6 и минерали од кои во најголема количина: манган (ги штити клетките од оксидативен стрес и ги подобрува психичките перформанси) и бакар (за одржување на нормална функција на нервниот систем).

Киноата е богат извор на протеини (100гр. семе од киноа содржи 14,1гр протеини, (28% од дневната препорачана доза)) за одржување на мускулната маса и нормални клетки, и регулирање на тежината бидејќи протеините помагаат во регулација на апетитот. Заедно со богатата содржина на растителни влакна и ниското ниво на масти (не содржи транс масти) даваат чувство на ситост кои ја прават киноата погоден додаток во исхраната на лица кои сакаат да ја намалат својата телесна тежина.

Не содржи глутен.

Нето: 250gr

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: