VITALIA Go nutri корнфлекс без шеќер 250gr

VITALIA Go nutri корнфлекс без шеќер 250gr

VITALIA Go nutri корн флекс без шеќер 250gr

VITALIA Go nutri корнфлекс без шеќер 250gr

69 ден

Има

69 ден

VITALIA Go nutri корнфлекс без шеќер 250gr

Достапност: Има SKU: 033086

Опис

VITALIA Go nutri корнфлекс без шеќер 250gr

Опис: Корн флекс без шеќер со инулин.

Крцкави и вкусни Го нутри пченкарни снегулки без додаток на шеќер, содржат само природно присутни шеќери и мало количество незаситени масти.

Пченичните снегулки Го Нутри без додаток на шеќер претставуваат природен извор на Б1 витамини. Содржат растителни влакна кои ја подобруваат работата на цревата, помагаат при дигестивни проблеми и ги неутрализираат желудочните киселини. Не содржат ГМО.

Состав: пченкарен гриз 90%, инулин, сол, екстракт од јачменов слад.

Калориска вредност: 100г содржат 360Ккал.

30г порција содржи 114Ккал.

Нето: 250gr

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: