CALIVITA Vital 0 90 таблети

-10%

CALIVITA Vital 0 90 таблети

CALIVITA Vital 0 (90 tbl)

CALIVITA Vital 0 90 таблети

1,268 ден 1,141 ден

Има

1,268 ден 1,141 ден

3 х 1 таблета дневно по оброк или по препорака на лекар

Достапност: Има SKU: CLVT-48

Опис

Лицата со крвна група 0 кои се развиле најрано за време на еволуцијата се адаптирале на конзумирање на месо. На овој начин тие полесно ги задоволуваат потребите за железо, но може да се развие недостиг на некои од витамините од Б комплексот. Нашиот производ наречен Vital 0 содржи избалансирана количина на соодветните витамини, минерали, елементи во трагови и специфични билки како јука, куркума и рен.
На кого го препорачуваме? • на сите лица со крвна група О за одржување на здравите физиолошки процеси и виталноста • на оние на кои им е потребна поддршка во функцијата на имунолошкиот систем • на сите кои пратикуваат неизбалансирана
исхрана • на лица кои се во фаза на заздравување од болести

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: