VIPRO Mалиџано 580ml

VIPRO Mалиџано 580ml

VIPRO Mалиџано 580ml

119 ден

Има

119 ден

Випро malidzano 580 ml

Достапност: Има SKU: 020000

Опис

VIPRO Mалиџано 580ml

 

Пире од печени модри патлиџани.

Домашен македонски рецепт.

 

Состав: Печени модри патлиџани (64%), печени пиперки (22%), лук, сончогледово масло, шеќер, оцет, сол, зачини.
Пастеризирано. Без конзерванси.

 

Просечни нутритивни вредности во 100 gr производ:

 

  •  Енергија  149 КЈ;
  • Масти 12 gr ( од кои заситени 2.0 gr);
  • Јаглехидрати 3.6 gr( од кои шеќери 2.9 gr);
  • Протеини 4.2  gr;
  • Сол 1.9 gr;

 

Нето: 580ml

 

Земја на потекло: Македонија

 

Баркод: 5310149003288

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: