VIPRO Лутеница 580gr

VIPRO Лутеница 580gr

VIPRO Лутеница 580gr

139 ден

Има

139 ден

Випро lutenica 580 gr

Достапност: Има SKU: 021704

Опис

VIPRO Лутеница 580gr

 

 

Состав: Печени пиперки (60%), доматно пире (18%), моркови (8%), лук, масло, сол, оцет, шеќер, зачини.

 

 

Просечни нутритивни вредности во 100 gr производ:

 

  •  Енергија  117 КЈ;
  • Масти 7 gr (  од кои заситени  1 gr);
  • Јаглехидрати 9 gr( од кои шеќери 3 gr);
  • Протеини 2  gr;
  • Сол 1 gr;

 

Да се чува на ладно и темно место.

 

Нето: 560 gr

 

Земја на потекло:Македонија

 

Баркод: 5319990177599

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: